525Apgalvojot, ka krāna ūdens ir sliktas kvalitātes, ūdens filtru izplatītāji šobrīd vairākās Latvijas pilsētās mēģina iedzīvotājus pierunāt iegādāties savu produkciju par vairākiem simtiem eiro. Nu šādus piedāvājumus saņēmuši arī talsenieki.

SIA „Talsu ūdens” saņēmis satrauktu iedzīvotāju zvanus, kas vēlas pārliecināties, vai krāna ūdeni dzert ir patiešām droši. Jo ūdens filtru izplatītāji, kas vēlas iedzīvotājus pierunāt uz prezentāciju, apgalvo, ka var „uzskatāmi parādīt, cik netīrs un kaitīgs ūdens ir”. Taču šie apgalvojumi ir melīgi, jo SIA „Talsu ūdens” padotais ūdens atbilst visiem Latvijas Republikā apstiprinātajiem normatīviem un ir dzeršanai drošs.

„Ūdenim piemīt ļoti plašs ķīmisko elementu sastāvs, ar kuru var manipulēt, izmantojot dažādas ķīmiskas vai fizikas metodes. To arī šie filtru piedāvātāji demonstrē,” tā raksta www.irliepaja.lv, kas pēc ūdens filtru izplatītāju intensīvas uzdarbošanās Liepājā, izpētījis viņu darbības stilu. „Šādā veidā ar elektrolīzes palīdzību iespējams pārveidot ūdeni pēc krāsas, mainīt tā duļķainību un citas īpašības. Piemēram, ūdenī, elektrolīzes rezultātā, izgulsnējas tajā esošās minerālvielas krāsainās nogulsnēs. Jebkura ūdens elektrolīzē, izņemot ķīmiski tīru jeb destilētu ūdeni, radīsies nogulsnes, un tas ir dabiski. Tas norāda, ka ūdens ir fizioloģiski pilnvērtīgs. Visas šīs vielas un mikroelementi, kas atrodas dabiskā ūdenī, cilvēka organismam ir ļoti vajadzīgas.

Ko tad piedāvā šie filtru izplatītāji? Būtībā ūdens pēc apstrādes ar šiem filtriem kļūst par dejonizētu. Tas nozīmē, ka tajā vairs nav ne makro, ne mikro elementi, tādi kā magnijs, kalcijs, kālijs, nātrijs un citi. “Liepājas ūdens” laboratorijā veicis analīzes šim “tīrajam” ūdenim. Jāsaka, ka tas vairs nav dabisks ūdens, bet gan dejonizēts, tur nav ne kalcija, ne magnija, ne citu vielu, kas tik ļoti cilvēka organismam ir nepieciešamas un būtiskas. Jau 1980.gadā Vispasaules veselības aizsardzības organizācija, ilgstoši veicot pētījumus, nāca klajā ar paziņojumu, ka dejonizēta ūdens lietošana uzskatāma par kaitīgu cilvēka organismam. Pētījumu rezultātā tika secināts, ka lietojot ūdeni, kuram sāļu saturs ir mazāks par 100 mg/l, no organisma tiek izvadīti nātrijs, kālijs, kalcijs un hlorīdi. Piemēram, nātrijs un kālijs ir būtisks nervu sistēmas uzturēšanai, kalcijs kauliem, bet magnijs – sirds un asinsvadu sistēmai. Dzerot dejonizētu ūdeni, samērā ātri var attīstīties osteoporoze, no kauliem tiek izskalots kalcijs.”

SIA „Talsu ūdens” aicina savus klientus uzmanīties no šādām ūdens filtru izplatītāju negodīgām darbības metodēm.

Dalies ar šo ziņu!