Ūdens ir visas planētas dzīvības avots, tā kvalitāte ir vitāli svarīga ikvienai dzīvai būtnei. Latvija var lepoties ar bagātīgiem ūdens resursiem – šeit netrūkst ne virszemes, ne pazemes ūdens, ir gara jūras piekrastes līnija un nokrišņu daudzums gadā nodrošina pietiekami mitru klimatu. Tomēr ūdens ir “jūtīgs” dabas resurss – to ietekmē gan tas, kā mēs ūdeni izmantojam un lietojam, gan tas, kā par to rūpējamies pēc ūdens izmantošanas savām vajadzībām.

Ūdens dienā aicinām ikvienu atcerēties to, ka šī mums tik pierastā, bet tik nepieciešamā dabas bagātība – ūdens, ir sargājama un taupāma!

Izglītojoši materiāli un interesanti fakti par ūdens resursu izmantošanu – dzeramā ūdens lietošanas paradumiem, krāna ūdens lietošanu, u.c. noderīga informācija!
1,36 min rullītis “Kā rodas krāna ūdens
1,35 min rullītis “Kā gudri izmantot ūdeni
40 min mācību video “Ūdens – mūsu draugs
1,20 min rullītis “Svarīgākais cilvēks pilsētā

Ūdens dienasgrāmata – aizpildiet paši un droši aiciniet bērnus un jauniešus aizpildīt 3 dienas savu Ūdens dienasgrāmatu un pasekot līdzi ūdens patēriņam ikdienā. Pārrunājiet par to ģimenē, skolā! Veidojiet diskusiju – kam tērēts, cik bieži, kāpēc, kādi pārsteigumi, ko mainīsim u.tml. 

Stunda ūdenssaimniecības nozarē, kas aicina potenciālos audzēkņus/studentus izvēlēties tieši ūdenssaimniecības nozari.

Sekmēsim videi draudzīgu un atbildīgu dzīvesveidu kopā!
SIA “Talsu ūdens”

 

 

Dalies ar šo ziņu!