Lībagu pagasta ūdens atdzelžošanas stacijā “Dižstende” 2015. gada otrajā pusgadā SIA “Talsu ūdens” speciālisti veica filtra remontu. Jau pirmās ūdens analīzes uzrāda labus rādītājus – samazinājusies kopējā dzelzs koncentrācija ūdenī. Jau tuvāko mēnešu laikā plānota papildu ūdens kvalitātes uzlabošana.
Normatīvajos aktos noteiktās ūdens analīzes, tai skaitā arī Lībagu pagastā, SIA “Talsu ūdens” veic divas reizes gadā. Lielākoties tās atbilst Ministru kabineta noteikumos noteiktajām normām, tomēr uzņēmums ilgstoši saņēma iedzīvotāju sūdzības par ūdens nepatīkamo smaržu un nokrāsu, kas norāda uz palielinātu dzelzs koncentrāciju. Pārbaudot ūdens atdzelžošanas iekārtu filtrus, speciālisti konstatēja, ka vienam no tiem nepieciešams remonts, kas tika paveikts oktobrī. Atkārtotās analīzes liecina, ka šobrīd dzelzs klātbūtne ūdenī ir atbilstoši normai.
Lai izpildītu Dižstendē realizētā Eiropas Savienības fonda projekta “Ūdenssaimniecības attīstība Talsu rajona Lībagu pagasta Dižstendē”, (3DP/3.4.1.1.0/09/APIA/CFLA/123) prasības, papildus tika paņemti ūdens paraugi, pārbaudot mangāna, nātrija un sulfātu daudzumu ūdenī. Analīžu rezultāti nātrija un sulfātu daudzumu uzrādīja atbilstoši normatīvo aktu prasībām, bet mangāna koncentrācija bija pārāk augsta. Tas, līdzīgi kā dzelzs, ietekmē arī ūdens garšas un krāsas pazīmes – ūdenim raksturīga metāliska piegarša, reizēm arī brūni sarkana nokrāsa, kas var atstāt nosēdumus uz traukiem, izlietnēm un vannām.
Tuvāko mēnešu laikā SIA “Talsu ūdens” plāno filtru papildus dezinfekciju un skalošanu ar kālija permanganāta šķīdumu. Iedzīvotāji pirms tam tiks informēti, jo skalošanas laikā ūdens var būt viegli violetā nokrāsā, taču tas ir veselībai nekaitīgs.

Dalies ar šo ziņu!