383

Savu pēdējo mācību stundu ekonomikā, Talsu 2.vidusskolas 10.klases audzēkņi šogad aizvadīja, iepazīstot SIA „Talsu ūdens” darbu. Iespējams, iegūtā informācija viņiem noderēs jau nākamajā mācību gadā, kad viņi paši veidos savus mācību uzņēmumus.

SIA „Talsu ūdens” valdes priekšsēdētājs Dāvis Kalmanis jauniešiem izrādīja atdzelžošanas staciju Daģu kalnā. Ja šo ēku daudzi jau bija manījuši tālumā, dodoties uz skolu, tad tagad viņiem bija iespēja uzkāpt augstākajā no Talsu deviņiem pakalniem, kur paslēpušies ūdens baseini un rezervuāri, kas Talsu pilsētai piegādā ūdeni. Tāpat skolēni ielūkojās, kā izskatās pašā atdzelžošanas stacijā, kur notiek ūdens attīrīšana, un kā visu diennakti procesu uzrauga operatori, lai klienti saņemtu drošu, tīru un kvalitatīvu ūdeni.

Šie jaunieši mācās Talsu 2.vidusskolas biznesa ekonomikas programmā, tāpēc SIA „Talsu ūdens” valdes priekšsēdētājs dalījās arī pieredzē uzņēmuma ikdienas darba organizēšanā, kas topošajiem uzņēmējiem varētu noderēt nākotnē. Tā D.Kalmanis atklāja, ka SIA „Talsu ūdens” vizītkartes īpaši veidotas nestandarta izmērā, lai vizītkaršu kaudzē tās būtu pamanāmas, un ka nesen praktisku iemeslu dēļ nomainīts uzņēmuma logo, jo iepriekšējā izmantošana, piemēram, darba apģērbos būtu nesamērīgi dārga. Tāpat viņš atgādināja, ka jādomā ne tikai par kvalitāti, bet arī to, vai klienti par to būtu spējīgi samaksāt. Piemēram, ja ūdeni attīrītu vēl no kaļķa, lai vārāmajās kannās neveidotos nosēdumi, saņemtie rēķini iedzīvotājiem būtu krietni vien dārgāki.

Ja skolēniem radīsies kādi jautājumi, strādājot savos mācību uzņēmumos, vai kādreiz būs nepieciešamas prakses iespējas, viņi vienmēr būs laipni gaidīti SIA „Talsu ūdens”.

jauniesi_1 jauniesi_2 jauniesi_3 jauniesi_4

Dalies ar šo ziņu!