416

Šonedēļ SIA „Talsu ūdens” gan sociālajos tīklos, gan telefoniski saņēma Dižstendes iedzīvotāju sūdzības par ūdens kvalitāti. Jau šobrīd noskaidrots, ka pie rozā ūdens nokrāsas vainojams kālija permanganāts, tomēr pirmdien uzņēmuma darbinieki vairākos dzīvokļos paņems ūdens paraugus un nodos tos laboratorijai.

Ūdens analīzes Lībagu pagastā tiek veiktas katru mēnesi, un tās atbilst visām Ministru kabineta noteikumos noteiktajām normām. Tomēr ap Jāņiem ūdenim parādījusies rozā nokrāsa. Šodien tiekoties ar SIA „Montāža ST” pārstāvi, kas apstrādā ūdeni atdzelžošanas stacijā, izrādījās, ka, lai samazinātu dzelzs saturu ūdenī, izmantots pārāk daudz kālija permanganāta. Kļūmi uzņēmums jau pamanījis un to izlabojis, taču nepieciešams laiks, lai dzidrais ūdens parādītos arī iedzīvotāju krānos.

Lai gan kālija permanganāta dozācija jau samazināta, tomēr pirmdienas rīta pusē SIA „Talsu ūdens” darbinieki Dižstendes Brūžos un Ezerniekos paņems vairākus ūdens paraugus un nodos tos laboratorijai. Analīžu rezultāti būs zināmi nedēļas laikā, tomēr jau šobrīd ir skaidrs, ka šis ūdens nav kaitīgs, kur nu vēl dzīvībai bīstams (jo, piemēram, saaukstējoties daži kālija permanganātu jeb zilos graudiņus izmanto kakla skalošanai). Taču SIA „Talsu ūdens” zina, ka ūdens Dižstendē nav ideāls, tāpēc strādā pie kvalitātes uzlabošanas, lai arī Lībagu pagasta iedzīvotāji saņemtu tīru ūdeni.

56

Lai gan sociālajos tīklos publicētajā attēlā redzams, ka spainis ar avota ūdeni ir dzidrāks nekā otrs, kurā atrodas no krāna tecinātais, SIA „Talsu ūdens” norāda, ka ne vienmēr avota ūdens ir veselīgākais un labākais. Lai gan tas ir dabisks, tomēr tas var būt piesārņots, jo nav zināms, no kādiem dziļumiem ūdens nāk, kā plūst un ar kādiem iežiem saskaras. Tāpēc SIA „Talsu ūdens” pirmdien analīžu paraugus paņems arī avotos Dižstendē un pie Talsu ezera promenādes, lai pēc tam laboratorijā iegūtos rezultātus izvietotu pie ūdens ņemšanas vietām un iedzīvotāji būtu informēti, cik kvalitatīvu ūdeni viņi lieto uzturā.

SIA „Talsu ūdens” saka paldies iedzīvotājiem, kas seko līdzi ūdens kvalitātei, un ziņo par novirzēm no normas! Rūpēsimies par tīru ūdeni kopā! Taču turpmāk SIA „Talsu ūdens” aicina par problēmām ziņot ne tikai sociālajos tīklos, bet arī, zvanot pa vienoto diennakts tālruni 63222216, kas uzņēmumam ļaus visātrāk reaģēt un problēmas novērst.

Foto: ekrānšāviņš no Twitter.com

Dalies ar šo ziņu!