Pateicoties SIA “Talsu ūdens” izmaksu optimizācijai, šā gada deviņos mēnešos ir izdevies uzlabot uzņēmuma finanšu situāciju un to nostabilizēt. Uzņēmums neslinko – šobrīd veikti lieli kapitālieguldījumi Pastendes notekūdeņu attīrīšanas ietaisēs un tūdaļ tiks uzlabota sadarbība ar klientiem, ieviešot e-rēķinus.

Četru procentu izmaksu samazinājums –

salīdzinot to ar pagājušo gadu, panākts 2016. gada deviņos mēnešos, atklāja SIA “Talsu ūdens” valdes priekšsēdētājs Igors Kude. Izmaksu optimizēšana šajā gadā ir devusi iespēju uzlabot finanšu situāciju un to stabilizēt.

SIA “Talsu ūdens” turpina arī abonentmaksas atmaksas. No 1. jūlija tā sākta par laika periodu no 2008. gada 1. jūlija līdz 2008. gada 1. decembrim. 2016. gada deviņos mēnešos saņemts 921 iedzīvotāja iesniegums par atmaksu un līdz šim iedzīvotājiem jau ir atgriezti kopumā 9728 eiro.

img-20161027-wa0001

Regulāri tiek skaloti ūdenssaimniecības tīkli un likvidēti aizdambējumi kanalizācijas vados

Gada trešajā ceturksnī SIA “Talsu ūdens” remontbrigāde saņēmusi 221 darba uzdevumu, bijis 21 ūdensvada plīsums un novērstas 26 kanalizācijas tīklu avārijas.

“Šajā laikā ir gan skaloti kanalizācijas tīkli, gan arī novērsti aizdambējumi. Rūpējamies par lietusūdens sistēmas apkalpošanu, tādēļ skaloti tīkli Rīgas, Darba, Dundagas, Kareivju, Celtnieku un K. Mīlenbaha ielā Talsos. Esam tīrījuši grāvju gultnes Draudzības, Strautu un Linduļu ielā, tāpat rekonstruējām lietusūdens ievadīšanas sistēmu Talsu ezerā,” nedaudz no paveiktā uzskaitīja I. Kude.

img-20161013-wa0009

No Talsu ezera pilsētas strūklaka aizceļojusi uz pārziemošanas vietu

Šajā laikā uzlabota Laidzes pamatskolas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, likvidētas vairākas ūdens noplūdes Laidzē, Rocežos, Sārcenē un Ģibuļos. “Vasaras sezonai noslēdzoties, no Talsu ezera izcēlām strūklaku, kas no šī gada ir mūsu pārziņā. Ar augstspiediena strūklu to notīrījām un veicām nepieciešamos uzlabojumus – nogādājām strūklaku ziemas uzglabāšanai noliktavā,” pastāstīja valdes priekšsēdētājs. Viņš piebilda, ka veikti būtiski kapitālieguldījumi notekūdeņu attīrīšanas iekārtās Pastendē. To darbības uzlabošana izmaksājusi 35 852 eiro – kopš to ekspluatācijā nodošanas 2002. gadā, šādas investīcijas nav veiktas. Tādā veidā atjaunota dūņu centrifūga, nomainīti sūkņi un skrēperi, uzlabots dūņu baseins un arī iekārtu automātika. Līdzvērtīgi ieguldījumi nepieciešami arī atdzelžošanas stacijā Daģos.

img-20161013-wa0006

Pamatīgi kapitālieguldījumi veikti Pastendes notekūdeņu attīrīšanas iekārtās

Domājot par klientu ērtību palielināšanu, novembrī tiks ieviesta e-rēķinu sistēma. Turpmāk SEB bankas klientiem par SIA “Talsu ūdens” pakalpojumiem būs iespēja saņemt e-rēķinus. “Tādā veidā ceram palielināt regulāro maksātāju skaitu un arī uzlabot klientu norēķinu kvalitāti. Tuvākajā laikā šādu iespēju piedāvāsim arī “Swedbank” klientiem,” teica I. Kude.

Dalies ar šo ziņu!