522Otrdien, 30.jūnijā, Talsu novada būvvaldē iesniegta projekta „Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Talsos, II kārta” dokumentācija, kas nozīmē, ka projekta būvdarbi ir pabeigti. Taču plānots ar ietaupītajiem līdzekļiem rudenī veikt vēl papildus darbus.

Ūdenssaimniecības projekta otrās kārtas darbi tika īstenoti Sarmas, Nogāzes, V.Ruģēna, Tiguļu, Linduļa, Kļavu, Fabrikas, Smilgu, Aizvēja, Krievraga, Stabu, Pļavu, Avotu, Zaļā, Zelmeņu, 1.maija, Līkā, Skolas, Gravas, J.Grota ielās. Izbūvēti 3440,9 metri ūdensapgādes un 3858,1 metri kanalizācijas tīkli, kas centrālajai ūdensapgādei un kanalizācijai nodrošina iespēju pieslēgties jauniem klientiem.

Būvdarbu līguma cena ir 995 014 eiro (bez PVN), darbus veica SIA „Ostas celtnieks”, kā apakšuzņēmējus piesaistot pilnsabiedrību „Talsu partneri”. Būvuzraudzība bija SIA „Geo Consultants” pārziņā, bet par autorruzraudzību atbildēja SIA „Firma L4”- tehniskā projekta izstrādātājs. Tā kā būvdarbi atsevišķās ielās tika veikti Talsu pilsētas vēsturiskā centrā – Arheoloģisko uzraudzību V.Ruģēna ielā, Gravas ielā un Fabrikas ielā veica Mārtiņš Ruša.

Būvdarbi sākās šī gada janvārī, un labvēlīgie ziemas laika apstākļi ļāva tos pabeigt noteiktajos termiņos. Tā kā iepirkuma rezultātā izdevies ietaupīt līdz 116 000 eiro, tiek plānots veikt inženierkomunikāciju izbūvi vēl 4 ielās līdz šī gada beigām. Šobrīd tiek kārtota nepieciešamā dokumentācija.

Projektu „Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Talsos, II kārta” finansē Eiropas Savienība, bet administratīvās, finanšu un tehniskās vadības uzraudzību nodrošina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

531

 

„Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Talsos, II kārta”, Nr. 3DP/3.5.1.1.0/13/IPIAVARAM/007

Dalies ar šo ziņu!