378Šodien Liepājā notiek Baltijas valstīs lielākā ūdenssaimniecību asociāciju konference „Baltic Water Works Conference 2014″. Kopā ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas kolēģiem par nozares aktuālajiem jautājumiem diskutē arī „Talsu ūdens” delegācija.

Visas dienas garumā dalībnieki runā par sadarbību ar valsts un pašvaldību iestādēm, klientiem, par uzņēmumu ikdienas darbību un nākotnes izaicinājumiem uzlabot pakalpojumu kvalitāti un drošumu. Jau otro gadu pēc kārtas tiek apskatīti arī jautājumi par notekūdeņu dūņu apstrādi un tālāku izmantošanu, uzklausot Lietuvas kolēģu pieredzi. Konferences noslēgumā tiks skarta tālākizglītības un sadarbības tēma, kura kļūst arvien nozīmīgāka, jo ūdenssaimniecībās arvien vairāk ienāk jaunas tehnoloģijas un iekārtas, ar kurām strādājot nepieciešamas specifiskas zināšanas un pieredze.

„Baltic Water Works Conference 2014″ dalībnieki iepazīstas arī ar jaunāko piedāvājumu no vairākiem uzņēmumiem, kuri ūdenssaimniecības vajadzībām ražo caurules un cauruļu sistēmas.

Konference notiek Liepājas Olimpiskajā centrā, un to rīko Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācija, kas apvieno 27 Latvijas ūdenssaimniecību uzņēmumus – sabiedrisko pakalpojumu sniedzējus. Starptautiskajā pasākumā piedalās arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Ekonomikas ministrijas pārstāvji, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas darbinieki, kā arī viesi no Igaunijas un Lietuvas valsts institūcijām.

Dalies ar šo ziņu!